Innowacyjne rozwiązania z myœlśą o Twoim komforcie użytkowania

    Od wielu lat mam kontakt z elektroniką. Pierwszy układ zbudowany na drzwiach meblościanki w wieku 4 lat idealnie testował sprawność bezpieczników instalacji elektrycznej rodzinnego domu ;) Kolejne etapy rozwoju przebiegały nieco mniej drastycznie. Już od wczesnych lat dzieciństwa wybrałem szkołę - Technikum Elektroniczne w Inowrocławiu. Uzyskałem tytuł Technik Elektronik - specjalizacja automatyka przemysłowa. Rozwijając się dalej w tym kierunku wybrałem studia na Politechnice Poznańskiej. Ukończyłem kierunek Automatyka i Robotyka. Posiadam tytuł magistra-inżyniera. I tak elektronika stała się moją życiową pasją a jednocześnie codzienną pracą.


Jak pracuję...

etapy powstawania projektu

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Wszelkie materiały, informacje wymieniane w ramach danego projektu są poufne - dotyczy to projektów na indywidualne zlecenie. Pracę nad danym projektem dzielę na kilka etapów:


  1. rozpoznanie problemu
  2. analiza możliwych rozwiązań
  3. koncepcja schematu elektrycznego z uwzględnieniem peryferiów mikroprocesora
  4. sprawdzenie schematu elektrycznego na płytkach uniwersalnych wraz z wstępnym oprogramowaniem
  5. projekt płytki drukowanej
  6. zamówienia - płytek, części elektronicznych (posiadam sporą bazę elementów - często nie ma potrzeby zamawianie elementów elektronicznych
  7. budowa prototypu - posiadam stacje lutowniczą PACE ST50, stację HA oraz precyzyjne narzędzia
  8. programowanie - rozwój wstępnej wersji softu
  9. testy, ostateczne zmiany programu, finalne uruchomienie prototypu
  10. prezentacja oraz przekazanie projektu

Powyższy schemat działań dotyczy urządzeń zbudowanych w oparciu o mikroprocesory. Oczywiście są przypadki, gdzie całkowicie mija się z celem ich stosowanie. Wówczas algorytm jest odpowiednio zmodyfikowany.



Czego używam...

programy narzędziowe

Tekst alternatywny

Projekty schematów oraz projekty płytek PCB wykonuję w programie Eagle. Wersja z ograniczeniami jest do pobrania tutaj. Oprogramowanie urządzeń uP tworzę w środowisku WinAVR używając kompilatora GCC. Jest to oczywiście język C. Potrafię zbudować wiele różnych urządzeń elektronicznych. Jeżeli czegoś jeszcze nie potrafię to jest to tylko i włącznie

kwestia czasu. Zbudowane do tej pory przeze mnie urządzenia można w większości obejrzeć w moim portfolio. Dodatkowo potrafię programować sterowniki przemysłowe firmy Siemens S7 oraz LOGO.

Tekst alternatywny       

Tekst alternatywny